Informasi Unit PPD Kota Kinabalu

Ini adalah ruangan infomasi aktiviti, tugasan, pelaporan dan analisa maklumat setiap PPD Kota Kinabalu

  • Home
    Home This is where you can find all the blog posts throughout the site.
  • Categories
    Categories Displays a list of categories from this blog.
  • Tags
    Tags Displays a list of tags that have been used in the blog.
  • Bloggers
    Bloggers Search for your favorite blogger from this site.
  • Team Blogs
    Team Blogs Find your favorite team blogs here.
  • Login
    Login Login form

Ramli Ahmad

Ramli Ahmad has not set their biography yet
PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN

Kejohanan Bola Keranjang 15 Tahun Ke Bawah Piala Spitzer Kota Kinabalu 2015

29 Mac - 12 April 2015

Daerah

Pencapaian:

~ Kategori Lelaki – Johan

~ Kategori Perempuan – Johan

Chan Tze : terpilih sebagai pemain perempuan terbaik kejohanan.

Phan Wee Chen: terpilih sebagai pemain lekai terbaik kejohanan.

 
Kejohanan Ping Pong 2015 MSS Daerah Kota Kinabalu Sabah  29 - 30 Jan 2015

Daerah

Pencapaian:

~Perseorangan Lelaki - Johan, Naib Johan

~Beregu Lelaki – Johan, Naib JOhan

~Perseorangan Perempuan – Kedua

~Beregu Perempuan Johan

Calvin Tai :Beregu Johan

Aaron Tai : Perseorangan Johan, Beregu Tempat Pertama

Beh Jing Xiang: Perseorangan Naib Johan, Beregu Naib Johan

Jordon Fernandez: Naib Johan Beregu

Connie Leong: Perseorangan Naib Johan, dan Beregu Johan

Nicole Chang Wen Wen: Beregu Johan

Kejohanan Ping Pong 2015 MSS Daerah Kota Kinabalu Sabah

Pertandingan Bahas Bahasa Inggeris Ala Parlimen Sekolah Menengah Daerah Kota Kinabalu 2015

20 – 21 April 2015

Daerah

Pencapaian:

~Naib Johan

Dixon Philip Labadin     - 5A

Jonathan Ho Vui Vun     - 5A (Best Debater utk Preliminary, Quater and Semi-Final Round)

Aaron Yeap Wai Hung    - 3C

Jagdill Singh Sandhu       - 3C

Justin Ong Chin It            - 3C

Pertandingan Bahas Bahasa Inggeris Ala Parlimen Sekolah Menengah Daerah Kota Kinabalu 2015

  Kejohanan akuatik MSS Sabah 2015

10 -12 Februari  2015

Daerah

Pencapaian:

~6 Pingat Emas

~2 Pingat Perak

~4 Pingat gangsa

Jamie Chew (4T)

Lo Jun Yi (3K)

Kejohanan akuatik MSS Sabah 2015

Kejohanan Kapal Layar 16th City Day Open Regatta 2015

6- 8 Feb 2015

Daerah

Pencapaian:

~Tempat kedua – Optimist Div. A

~Tempat kedua – Optimist Overall

Gabrielle Mary Grace Yong Poquita (1C)

Kejohanan Kapal Layar 16th City Day Open Regatta 2015

Merentas Desa Peringkat Daerah Kota Kinabalu

17 Januari 2015

Daerah

Pencapaian:

~Tempat Ke-9 :  Kategori Perempuan B

Liyana Binti Mohd Ridhwan

Merentas Desa Peringkat Daerah Kota Kinabalu
Hits: 216
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments

SM ST PETER TELIPOK

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN

 

KRS

1.Perkhemahan

Pgkt Negeri

2. Perkhemahan pgkt Kebangsaan

Penyertaan

 

Penyertaan

30

 

1

 

PENGAKAP

Perkhemahan

‘Peace Camp’ pgkt daerah

 

Penyertaan

 

1

 

PUTERI ISLAM

 

Explorasi Qalbi pgkt daerah KK

 

Penyertaan

5

 

ST. JOHN

 

(1) Daerah

(2) Negeri

(3) Kebangsaan

 

Bertugas Rasmi

Persidangan

Persidangan

   

 25

 4

 3 

 

BOLA BALING

Zon 3

Daerah KK

Bahagian KK

Negeri

Kebangsaan

Johan (L)i/N.Johan(P)

Johan(L),Johan (P)

Johan(L),Johan(P)

N.Johan(L),N.Johan(P)

Belum bertanding

24 org

17 org

10 org

8 org

4 org

 

BOLA

SEPAK

 

Zon 3

 

Daerah KK

 

S.Final (15TKB)

Kum.(18TKB)

N.Johan

 

4 Terpilih

2 Terpilih

 

BOLA TAMPAR

 

Zon 3

Daerah KK

Bahagian

 

S/Final (L),Johan(P)

N.Johan

Johan

 

24 org

6 Terpilih

2 terpilih

 

TAEKWANDO

 

Daerah KK

 

1 Emas, 1 Gangsa

 

10 org

 

 

OLAHRAGA MSSD

 

 

 

Daerah KK

 

Bahagian KK

 

11 Keselurukan

( 3 E, 1 P, 2 G )

N.Johan Keseluruhan

( 1 G )

 

4 Terpilih

 

 

BAHASA CINA

  1. NEGERI

SAGUHATI

 

4

 

BI

 

  1. DAERAH

 

  1. DAERAH

 

  1. NEGERI

 

  1. KEBANGSAAN

 

  1. ENGLISH IN CAMP - 

    PENYERTAAN

  1. PUBLIC SPEAKING -

PENYERTAAN

  1. ENGLISH IN CAMP - 

   PENYERTAAN

  1. ENGLISH IN CAMP - 

        PENYERTAAN

4

1

1

1

  MATE & SAINS
  1. KEBANGSAAN
  2.  KUIZ KIMIA
   
  SENI & BUDAYA
  1. DAERAH

 

  1. NEGERI

 

  1. NEGERI

 

  1. KEBANGSAAN

 

 

  1. ANTARABANGSA
  1. JOHAN SEMARAK TEATER
  2. NAIB JOHAN VIDEO PENDEK
  3. KONSERT KDCA ISCEP
  4. BENGKEL KOREOGRAFI TARI ETNIK KREATIF
  5. LAYAK KE PERINGKAT FINAL ANTARABANGSA TARIAN ETNIK  KREATIF

3 ORG

 

3 ORG

 

5 ORG

 

10 ORG

20 ORG

Bengkel Koreografi Etnik Kebangsaan 10 org  
Persembahan Hari Sukan Sekolah Sekolah

20 org senamrobik

12 org pom-pom

 
Persembahan Hari AMC di MTIB Sekolah 10 org  
Semarak Teater Daerah

Johan Keseluruhan – Angelina, Victor Tonny, clemetine juniordan Daniel Eddilson

 Pelakon Wanita Terbaik Angelina Christy De Dominik

 
Semarak Teater Negeri Johan kumpulan ( 1 peserta) Angelina Christy De Dominik  
Semarak Tari Daerah Naib Johan  
Persembahan Konsert KDCA-ISCEP Negeri Nyanyian solo oleh Joeycie Join Binchos (High Silver),Nyanyian Duet oleh Joeycie dan Maybellina( Silver), Nyanyian Solo oleh Maybellina ( Silver), Nyanyian Solo oleh Chelsie Grace Rames ultimate Bronze , Muzik oleh Stanner Soh dan Steve Danny ( High Silver)  
Pertandingan Video Pendek anjuran UMS Negeri Naib Johan ( 3 org iaitu Fariz Haikal, Naternil Brendan dan Alvis Tsen)  
Pertandingan Pemilihan Folklore Kebangsaan Berjaya diplih layak ke peringkat akhir  
Mini Food Bazaar Sekolah Semua ahli kelab  
         

   

Hits: 200
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments
PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
KEJOHANAN MERENTAS DESA

Daerah

Bahagian

L : Penyertaan

P : Naib Johan, Ke-12

P : Ke-12

 
KEJOHANAN PING PONG

Daerah

LP : Naib Johan, Ke-3

LB : Naib Johan

PP : Ke-3

PB : Naib Johan

 
  Bahagian

LP : Naib Johan, Ke-4

LB : Johan

PP : Ke-3

PB : Naib Johan

 
  Negeri

LP : Johan

LB : Johan

LK : Johan

PK : Naib Johan

 
  Kebangsaan

LP8 akhir

LB: 16 akhir

 
KEJOHANAN CATUR

Daerah

Bahagian

L: Ke-6, P: Penyertaan

L: Ke-7

 
KEJOHANAN TENIS

Daerah

Negeri

Kebangsaan

LP: N.Johan & Ke-3

LB: Johan

Penyertaan

 

KEJOHANAN RENANG PERINGKAT UMUR NEGERI SABAH KE-18

Negeri P: Ke-3  
KEJOHANAN MEMANAH

Negeri

Kebangsaan

1 Emas,

3 Perak,

2 Gangsa

Penyertaan

 
KEJOHANAN GOLF

Bahagian

Negeri

kebangsaan

PP Ke 3

PP Ke 5

Penyertaan

 
TEMASYA BALAPAN&PADANG Penyertaan    
PERTANDINGAN BOLA SEPAK Penyertaan    
KEJOHANAN SKUASY

Bahagian

Negeri

P – Ke 3

P Johan

 
KEJOHANAN BOLA KERANJANG MINI PIALA DTK CHAU TET ON

Bahagian

L: Penyertaan

P: Enam  Akhir

 
SABAH INTER-CLUBS GYMNASTICS GRADING & COMPETITION Negeri 1 Perak & 3 Gangsa  

KEJOHANAN BADMINTON

Daerah

Bahagian

Negeri

LP- Penyertaan;

LB- Naib Johan;

PP- Ke-3;

PB-Naib Johan, Ke-3

LB: Ke-3

PB: Naib Johan

PB Ke 3

 
PERTANDINGAN BOLA KERANJANG MINI 3 ON 3 KUNG SHAN ALUMNI KK Daerah Penyertaan  
SABAH STATE TABLE TENNIS CHAMPIONSHIP Negeri LP Ke 2  
KEJOHANAN HOKI

Daerah

Bahagian

Negeri

Kebangsaan

Johan

Johan

Johan

penyertaan

 
SABAH JUNIOR CIRCUIT TOUR 2015 1ST LEG TENNIS TOURNAMENT Negeri LP Ke 2  
MARK PANG KA MIEW SABAH JUNIOR 1ST LEG TENNIS TOURNAMENT Negeri LP Naib Johan  
KEJOHANAN GIMNASTIK Daerah L: Johan  
KEJOHANAN GIMRAMA Negeri PP: GANGSA  
KEJOHANAN BOLA KERANJANG MINI PIALA HAIP LOONG Daerah

P: Johan

L: Ke-4

 
KEJOHANAN  AKUATIK Negeri Penyertaan  
KEJOHANAN  KAPAL LAYAR Negeri Penyertaan  
TEMASYA SUKAN SM KIAN KOK Daerah LP: Ketiga  
TEMASYA SUKAN SM TSHUNG TSIN Daerah Penyertaan  
GYMNASTICS ARTISTIC Daerah 4 Emas, 2 Perak, 6 Gangsa  
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA KOTA KINABALU TERTUTUP Daerah

PP: Ke-3;

PB: N.Johan & Ke-3;

LB: Naib Johan

 
KEJOHANAN MEMANAH PELAPIS Daerah 1 Emas, 3 Perak  
KK TABLE TENNIS CHAMPIONSHIP Daerah P: Johan;  L: Johan  
GIMRAMA CLASSIFICATION & COMPETITION SIRI 1/2015 Daerah 2 Perak, 2 Gangsa & 1 Ke-5  
Hits: 219
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments

SMK TEBOBON KOTA KINABALU SABAH

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
Kejohanan Balapan dan Padang acara Lompat Tinggi P18TKB Daerah Perak  
Kejohanan Balapan dan Padang acara Rejam Lembing  L15TKB Daerah Perak  
Kejohanan Balapan dan Padang acara 800M L18tkb Daerah Ketiga  
Kejohanan Balapan dan Padang acara  110M lari berpagar L15TKB Daerah Ketiga  
Kejohanan Merentas Desa Daerah Kota Kinabalu 2015 Daerah Penyertaan  
Kejohanan Balapan dan Padang MSSDKK 2015 Daerah SMK Tebobon  tempat ke-12/26  
Kejohanan  Bola Baling L18TKB

Zon

Daerah

Bahagian

Negeri

Naib Johan

Johan

Johan

Naib Johan

4 pemain

2 pemain

1 pemain

Kejohanan Bola Baling P18TKB Zon Penyertaan  
Kejohanan Sepak Takraw

Daerah

Bahagian

Penyertaan  
Kejohanan  Bola Sepak L15TKB

Zon

Daerah

Bahagian

Ketiga  
Kejohanan  Bola Sepak L18TKB

Zon

Daerah

Bahagian

Johan

Johan

Johan

 
Kejohanan Bola Tampar  Lelaki dan Perempuan 18TKB Zon Penyertaan  
Kejohanan Boling Ten Pin

Zon

Daerah

Bahagian

 

Laufazillah

Mewikili ke peringkat Bahagian Barat

Kejohanan   Catur L15TKB dan L18TKB

Daerah

bahagian

Ketiga  
Kejohanan Tenis

Daerah

bahagian

   
Kejohanan Hoki L18 dn P18 zon Penyertaan  
Majlis Tilawah Al-Quran Ketiga (Tilawah Al-Quran) Ketiga (Tilawah Al-Quran)  
Pertandingan Forum Remaja Daerah

Penyertaan

11/15

 
Pesta Pantun Sekolah  Menengah Daerah Penyertaan  
Majlis Ihtifal Sekolah menengah Aliran Agama Daerah Penyertaan  
Pertandingan Bahas Ala Parlimen Daerah Penyertaan  
Kem Muzik Negeri Negeri  
Kursus Semarak Teater Daerah Penyertaan  
Program English in Camp Daerah Penyertaan  

 

 

 

Hits: 250
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments

SRK LOK YUK LIKAS KK

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
BOLA SEPAK ( 12 THN ) Zon Kk N/Johan  
HOKI  ( 12 TH ) Daerah Lelaki-Johan P'puan-N/Johan  
  Bahagian 5 Lelaki / 6 P'puan  
  Negeri 5 Lelaki / 6 P'puan  
  Kebangsaan 1 Lelaki / 3 Perempuan  
MTQ KK SELATAN N/Johan Lelaki (Bercerita)  
  DAERAH Johan: Lelaki (Bercerita)  
  BAHAGIAN JOHAN: Lelaki (Bercerita)  
PIDATO DIRAJA   Sagu hati  

SK.PULAU SEPANGGAR.KK

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
BOLA TAMPAR LELAKI Negeri Penyertaan Abdul Rahman Maredo
BOLA SEPAK Bahagian Penyertaan Abdul Rahman Maredo
OLAHRAGA(LONTAR PELURU) Bahagian Penyertaan Abdul Rahman Maredo
Hits: 188
Rate this blog entry:
Continue reading 0 Comments

SK. TANJUNG ARU 2

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
Pengakap  Perkhemahan Unit Beruniform lelaki Negeri 3 peserta  
Tunas Kadet Remaja Sekolah (TKRS)

Negeri

Kebangsaan

4 peserta

1 peserta

 
Persatuan Bulan Sabit Merah (PBSM) Negeri 2 peserta  
Silat Negeri 1 peserta  
Bahasa Melayu  Pertandingan Pesta Pantun Peringkat Daerah Daerah 5 Peserta  
Bahasa Inggeris Spell It Right Negeri    
Robotik  Pertandingan Robotik Daerah 6 peserta  
Kejohanan Bola Sepak Negeri    
Kejohanan Bola Jaring Daerah    
Kejohanan Bola Baling

Zon

Daerah

15 Peserta  
Kejohanan Catur daerah    
Kejohanan Bola Tampar Daerah    
Kejohanan Boling Tenpin L/P Terbuka

Bahagian

Negeri

   
MTQSS Zon 6 Peserta  
Hits: 135
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments
PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
Pendidikan Lalu Lintas 9 Mei  2015(Sabtu) PPD KK

Johan Gabungan KK,PNPG,TRN Akan mewakili negeri ke Peringkat Kebangsaan
       
  International Intelligent Mental Arithmetic Competition 2014 International Merit Award Rajvind A/L Jayabalan
  Ping Pong Bawah 12 Tahun Daerah Kota Kinabalu - Julian Al-Qudreean Bin Alfian
  Isaac Nathaniel Mah Qixin
  Muhammad Adam Aedrian Bin Hamdi
  Awel Alex
  Muhammad Ikmal Syahmil
  Bola Baling Bawah 12 Tahun Zon Tanjung Aru Naib Johan Awel Alex
  Billy Jon Johan
  Jonel A Lusoc
  Alvin Fernandez
  M. Syafiqul
  M. Amiruddin
  M. Rezaini
  Mohammad Akmal Iz'aan B. Madili
  Elldoe Piero
  Shairul Aiman
  Azwindrah Putra Azfiqh B. Mustalip
  Daerah Kota Kinabalu Johan Mohammad Akmal Iz'aan B. Madili
  Billy Jon Johan
  Azwindrah Putra Azfiqh B. Mustalip
  Bahagian Pantai Barat Selatan Naib Johan Mohammad Akmal Iz'aan B. Madili
  Billy Jon Johan
  Negeri Sabah Naib Johan Mohammad Akmal Iz'aan B. Madili
  Billy Jon Johan
  Pesta Merentas Desa Daerah Kota Kinabalu - Alvin Fernandez
  Jaivonny Singkun
  Awangku Azwie
  Jonathan Junus
  Christopher Able
  Bola Keranjang Bawah 12 Tahun Daerah Kota Kinabalu - Joshua Chan
  Muhammad Hazmi Bin Zaidi
  Bryant Chu Kian Hao
  Charles Soon Junior
  Jaivonny Singkun
  Joshua Nair
  Cyrill J. Belendres
  Abdul Razik Abdullah
  Mohammad Ashraf
  Calvin Chu
  Dylan Dalley Damian
  Mohd Ikhwan Bin Saharun
  Bowling Ten Pin Bawah 12 Tahun Daerah Kota Kinabalu - Nico Quim
  Jaivone Nick Jeiry
  Fexson felix
  Allen Christopher Dawson
  Badminton Bawah 12 Tahun Daerah Kota Kinabalu - Jason Jouni
  Syafiqul
  Muhammad Azizi
  Shawn Aister
 

Acara Terbuka Persatuan Renang Sabah

Terbuka

Emas

(100m x 4 Gaya Bercampur)

Emas

(100m x 4 Gaya Bebas)

Perak

(100m)

Gangsa

(100 x 4 Gaya Kupu-kupu)

Shairul Aiman Bin Shairul Jefry
 

-

(50m x 4 Gaya Bercampur)

-

(100m x 4 Gaya Bebas)

Shairul Mohammad Afiz Bin Shairul Jefry
  Pertandingan Mewarna SPLASHKK Terbuka

-

Lokman Sabri
  Weldrey Ryean Walter
  Saenz Christopher
  Saguhati Ryan Isaiah Sikajat
  Rajvind A/L Jayabalan
  Keempat Jason Stephen
  Ketiga Dylan De Andre Jaimi
  Akuatik MSS Sabah Negeri

Perak

(100m Gaya Kupu – kupu)

Emas

(50m Gaya Bebas)

Emas

(50m x 4 Gaya Bercampur)

Shairul Aiman Bin Shairul Jefry
 

Emas

(50m x 4)

Emas

(50m x 4 Gaya Bercampur)

Shairul Mohammad Afiz Bin Shairul Jefry
  Ragbi Bawah 12 Tahun (Kumpulan A) Bahagian Pantai Barat Selatan Ketiga Mohammad Akmal Iz'aan B. Madili
  Azwindrah Putra Azfiqh B. Mustalip
  Awel Alex
  Alvin Fernandez
  Jonel A. Lusoc
  Bryan Junior Jonsan
  Billy Jon Johan
  Muhammad Syahmil Bin Fazly Kuryakin
  Abdul Razik Abdullah
  Edmund Ebin
  Negeri Sabah N. Johan Mohammad Akmal Iz'aan B. Madili
  Azwindrah Putra Azfiqh B. Mustalip
  Kebangsaan N. Johan Mohammad Akmal Iz'aan B. Madili
 

Ragbi Bawah 12 Tahun

(Kumpulan B)

Bahagian Pantai Barat Selatan - Elldoe Piero Duning
  Elldoe Praymo Duning
  Shahrul Aiman
  Nico Quim Vallente Vincent
  Mohamad Al-Azim
  McKeever Apprieal Archie
  Dylan Dalley Damian
  Nazmie Daniel Bin Mohammad Fauzie
  Mohammad Amiruddin
  Dalvin Ricci Janggum
  Bryan Ater
  Bola Sepak Bawah 12 Tahun Zon Tanjung Aru - Muhammad Syahmil Bin Fazly Kuryakin
  David Dylan Andrew
  Harvard Sandar
  Jessheldon Vonod Samson Ekol
  Mark Adelaide Marcellus
  Awel Alex
  Bryant Chu Kian Hao
  Carl Davis Donney
  Gaberial Wilson Stephen
  Jonathan Junus
  Muhamad Aqmal Danish
  Emmanuel Davis Sinsui
  Stewert Arthur Slyvester
  Eldherick Gueara
  Joshua Nair
  Daerah Kota Kinabalu Johan Muhammad Syahmil Bin Fazly Kuryakin
  Olahraga Daerah Kota Kinabalu

Gangsa

(4 x 200)

Mohammad Akmal Iz'aan B. Madili
  Elldoe Piero Duning
  Muhammad Syahmil Bin Fazly Kuryakin
  Azwindrah Putra Azfiqh B. Mustalip
  Hoki Bawah 12 Tahun Daerah Kota Kinabalu - Alvin Fernandez
  Mohammad Rezaini Bin Ismah
  Abdul Razik Abdullah
  Shahfian Bin Muha
  Bryan Ater
  Nico Quim Vallente Vincent
  Mohammad Huzaimy Bin Mohd Saman
  Muhammad Aiman Bin Musri
  Mohammad Amiruddin Bin Saidin
  Edmund Ebin
  Billy Jon Johan
  Bahagian Pantai Barat Selatan Johan Mohammad Rezaini Bin Ismah
  Alvin Fernandez
  Majlis Tadarus Al-Quran Daerah Kota Kinabalu

-

(Tilawah Al Quran)

Mohamad Adeil Bin Usly
 

-

(Hafazan)

Muhammad Cahaya Nuwair Bin Udin
 

-

(Bercerita)

Haiqal Shadie Bin HB. Arshad Al Haj
  RHB/NST Spell-It-Right Terbuka - Abenezer Ralf Felix Malangkig
  - Isaac Nathaniel Mah
  Language Game : Scrabble Daerah Kota Kinabalu - Rajvind A/L Jayabalan
  Scott Sozuman Munang
  Jessheldon Vonod Samson Ekol
  English Storytelling Negeri Sabah Ketiga Jaden Bach
  English Public Speaking Daerah Kota Kinabalu - Mohammad Luqman Bin Rozali
  English Poetry Competition Daerah Kota Kinabalu Ke-Empat Harvard Sander
  Mark Adelaide
  Jaden Bach
  English Choral Speaking   - Ari Witakon
  Alistair Isaac Lim
  Isaac Ezekiel Umbol
  Tovud Mosius
  Nico Quim
  Abenezer Ralf Felix
  Shawn Matthew Boey
  Mohammad Luqman Bin Rozali
  Chad Isaiah
  Mohd Yazid Aqeel Bin Ag. Jamal
  Carl Taro Frederick
  Randell Ronn Ronald Anthony Labangka
  Eagan Aristo Lansing
  Reyes Ronald Anthony Labangka
  Dylan Isaac Gipit
  Lysander Luke Leo Siawa
  Ryan James Orlando
  Ashley Bradley Lajaip
  Rahul Yogendra
  Mckeevar Apprieal Archie
  Rohil Mohin S. Dharma
  Ronn Rudolf
  Leander Xavier
  Fexson Felix
  Howie Ezekiel Lo
  Roger Lee
  Mohammad Zaiddy Juraeddy
  Isaiah Nathaniel
  Ezekiel Isaiah Stephen
  Mohammad Adham Danial
  Rajiv Yakehim Raman
  Nishaal Rohan A/L Dharmalingam
  Catur Bawah 12 Tahun Daerah Kota KInabalu - Mohammad Shahzelley Zulkefelley
  Mohammad Luqman Bin Rozali
  Mark Adelaide Marcellus
  Nathaniel Bryce Koo Fung Tse
  Carl Taro Frederick
  Denzell Eric
     Bicara Berirama Bahasa Malaysia Daerah Kota Kinabalu - Hayqal Bin Halim
  Haiqal Shadie Bin HB Arshad
  Leonel Jinoly
  Ahmad Wazif Bin Ahmad Waridi
  Muhd Myrhanz Shaquille
  Ian Cyrus Justinus Bahrum
  Mohd Huzaimy Mohd Saman
  Mohd Al Azim Bin Mohd Alfian
  Muhd Firdaus Iqmal Abd Tani
  Mohd Rizuan Yapp
  Mohd Adam Mikhail
  Edmund Ebin
  Belden Lionel Bonaventure
  Denzell Eric Marcus
  Farid Omar
  Harvard Sandar
  Jeremy Jiggs Joni
  Mohd Rayyan Bin Shahriman
  Jaivonny Singkun
  Kristino De Farnandiz
  Jonathan Junus
  Bryant Chu Kian Hao
  Jonel A Lusoc
  Mohd Hazmi Bin Zaidi
  Eldherick Guera
  Mohd Ikhwan Saharun
  Mark Adelaide
  Ahmad Adam
  Muhammad Ikmal Syamil
  Elldoe Piero Duning
  Pertandingan Bercerita Bahasa Malaysia Daerah Kota Kinabalu - Mohamad Fairudzwan
  Pertandingan Lalulintas Shell Daerah Kota Kinabalu Johan Abenezer Ralf Felix Malangkig
  Mohamad Al – Azim Bin Mohd Alfian
  Dinie Zahran Bin Sakka
  Isaac Nathaniel Mah Qi Xin
  Muhammad Firdaus Iqmal Bin Abd Tani
  Javier John
  Muhammad Yazid Bin Noorfadzley
  Jordan Mohan Rayner
  Joshua Benedict Langkab
  Huguan Isaac Leinus
  Nico Quim Vallente Vincent
  Broderick Robert
  Chris Ezekyiel Nelson
  Muhammad Cahaya Nuwair Bin Udin
  Timothy Ian Lukis
  Allen Dawson
  Mohammad Adham Danial
  English Action Song Daerah Kota Kinabalu Tempat Ke-5 Christiano Javier Lubasah
  Alden Liaw Jun Jie
  John Justine Langkab
  Luiz Lawrence Leo Siawa
  Michael Gabriel
  Mohammad Faris Danial B. Wasli
  Montanus Jesus Molukun
  Alvin Josh Auther
  Awang Syazrieq Azrieff
  Dalbert Vetalis
  Ivan Jeremiah John F. Isidore
  Mohammad Fairudzwan
  Mohammad Akid Izzat Abdullah
  Seth Sithamparam Nathan
  Tyson Travis Terence
  Vellario Larry
  Mohammad Wafiy Najwan
  Borneo International Marathon International Finisher Rajvind A/L Jayabalan
 

Kejohanan Seni Mempertahankan Diri

(Muai Thai

Kategori 8-11 tahun)

Negeri Perak Danish Irfan
Hits: 1805
Rate this blog entry:
Continue reading 0 Comments
PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
Program Merentas Desa Daerah Tempat ke-13 Rayken
Nilam (Menulis karangan BM) Daerah Naib Johan Carl Alex
MSS Gimrama Negeri Naib Johan

Hannah Yong Er Xuan –

Gred 1- Free Hand

MSSD ( Acara 80 m lari berpagar) Daerah Naib Johan Anson Howard
MSSB (4X200M) Bahagian Naib Johan Anson Howard
"Malaysia Water " 2.7 KM Renang Kebangsaan Tempat ke-9 Chong Shin Wey
Peraduan Melukis Kad Hari Guru (Komputer) Negeri Cemerlang

Erlyn Oh Jia Xuan

Tahap 1

Peraduan Melukis Kad Hari Guru (Komputer) Negeri Cemerlang

Ryeanne Myrel

Tahap 1

Peraduan Melukis Kad Hari Guru (Komputer) Negeri Cemerlang

Cheryl Milma

Tahap 2

Peraduan Melukis Kad Hari Guru (Komputer) Negeri Cemerlang

Mclaren Rendy

Tahap 2

Peraduan Melukis Kad Hari Guru (Komputer) Negeri Saguhati

Esmerlyn Oh Jia Juen

Tahap 2

Pertandingan Mengarang Bahasa Cina Daerah Cemerlang Chong Yung Chen
Pertandingan Taekwando Negeri Emas

Nicole Liew Xuen Ni

Poomsae Solo

Pertandingan Taekwando Negeri Perak

Nicole Liew Xuen Ni

Kyorugi

Pertandingan Mengarang Bahasa Cina Daerah Cemerlang

Nattaley

Pertandingan Catur Cina Piala Datuk Yong Oui Fah Daerah Tempat ke-5

Timothy Thomas

Kategori Bumiputera

Pertandingan Catur Cina Piala Datuk Yong Oui Fah Daerah Tempat ke-9

Carl Alex

Kategori Bumiputera

Pertandingan Bercerita Bahasa Cina Daerah Tempat ke-3

Sia Hoe Jia

Kategori Tahap 2

Pertandingan Bercerita Bahasa Cina Daerah Tempat ke-4

Erlyn Oh Jia Xuan

Kategori Tahap 1

Hits: 90
Rate this blog entry:
Continue reading 0 Comments
PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
Merentas Desa Daerah Ke 12  
Merentas Desa (Berkumpulan) Daerah Penyertaan  
Ping Pong Daerah Johan  
Ping Pong Bahagian Keempat  
Ping Pong Daerah Penyertaan  
Ping Pong (Bergu) Negeri Penyertaan  

Ping Pong

Sukan Sabah (SAGA)VII 2015

Negeri Ketiga  
Golf Bahagian Johan  
Golf Negeri Keempat  
Golf Kebangsaan Penyertaan  
Gimrama Negeri Johan  

Gimrama

3 Bola 2 Ribbon

Negeri Kelima  

Gimrama

3 Bola 2 Ribbon

Kebangsaan Penyertaan  
Gimrama Antarabangsa Penyertaan Ketiga Persembahan Etnik-Helsinki, Finland
Bola Tampar 18TKB Zon Penyertaan  
Bola Tampar 15TKB Zon Ketiga  
PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN

Padang dan Balapan

Pentathlon

Daerah Ke-6  

Padang dan Balapan

3000m Berjalan Kaki

Daerah

Ketiga

 

Padang dan Balapan

Daerah

Penyertaan

 
Hoki Daerah Penyertaan  

Badminton

18TKB

Daerah Penyertaan  
Bola Keranjang 18TKB Zon Penyertaan  
Tenis  18TKB Bahagan Penyertaan  
Bola Jaring  18TKB Daerah Penyertaan  
Bola Baling Daerah Ketiga  
Kejohanan Rugby Piala Goh Khoon Siah 2015 Negeri

Penyertaaan

ke-4

 
Catur Daerah Naib Johan  
Catur Negeri Keenam  
Catur Kebangsaan Penyertaan  
Pertandingan Teater Daerah Penyertaan  
Charity Run Alliance Coastal Run Negeri Ketiga  
PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
Pertandingan Karnival Nilam 2015  

Ketiga

 
Spelt It Right Challenge (RHB-NST)   Penyertaan  
Bahas Bahasa Inggeris   Penyertaan  
Drawing Competetion  “water World Day 2015”   Penyertaan  
Drama Bahasa Inggeris   Naib Johan  
Public Speaking   Naib Johan  
Spelt It Right Challenge (RHB-NST)   Penyertaan  
Deklamasi Sajak Dalam  Bahasa Cina    Akan menyertai  

Mooting Competition

  Penyertaan  
Choral Speaking Daerah Johan  
Choral Speaking Bahagian Johan  
Choral Speaking Negeri Johan  
Choral Speaking Kebangsaan   Ogos ini

Mighty Minds

RHB & The Star

Daerah    

Bakat Interact

International Understanding Day

i)  Best Stall

ii) Best Info

iii)Best Food

Daerah

Johan

Johan

Ketiga

 
English In Camp Daerah Penyertaan  
English In Camp Negeri Penyertaan  
Pertandingan Teatre Daerah

Ketiga

 
Pertandingan Lalu Lintas Shell Daerah Johan  
Pertandingan Lalu Lintas Shell Negeri Penyertaan Ke peringkat Negeri Pada Oktober
PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
Pertandingan KUIZ Pelaburan PNB 1Malaysia 2015 Daerah Penyertaan  
Oxbridge Genius Mathematics Competition Bahagian Outstanding School  
Pertandingan membuat video untuk “Environment Day” Negeri Naib Johan  
PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
5th TM(WTF)-NSC-Milo National Kyorugi and Poomsae Taekwondo Championship 2015 Kebangsaan

Gangsa

Penyertaan

 
5th TM(WTF)-NSC-Milo National Kyorugi and Poomsae Taekwondo Championship 2015 Antarabangsa Pertandinagndi Vietnam pada Ogos 2015  

16th Malaysian Milo Open Karate Championship

Category Junior Individual Kumite Female 54kg

Negeri

Penyertaan

 
Perkhemahan Unit Beruniform (BSMM) Negeri

Penyertaan

 
Perkhemahan Unit Beruniform (Pengakap) Daerah

Penyertaan

 
Hits: 125
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments

 

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN  

Merentas Desa

24/01/2015

Daerah Ke-2 (P) Ke-3 (L) Lelaki Perempuan

Bola Baling

21-23/01/2015

Daerah Ke-3   15

Badminton

21-23/01/2015

Daerah Ke-2 15thn 8 2

Badminton

24-27/01/2015

Bahagian Ke-3 15thn   2

Sepak Takraw

30-31/01/2015

Daerah Johan 18thn 10  

Olahraga

20-22/2/2015

Daerah 5P, 6G 38 29

Olahraga

7-8/

Bahagian   2 3

Olahraga

24-28/

Negeri   1  

Softball

26-27 Mac 2015

Daerah N.Johan (L) Ke-3 (P) 15 15

Softball

1-2 April 2015

Bahagian N.Johan (L),  N Johan (P) 2 2

Bola Sepak

24-25 Mac 2015

Zon 3 Ke-3 18  

Bola Sepak

12-23 Apr 2015

Kebangsaan   1  

Bola Sepak

17-19 Apr 2015

Kebangsaan   1  

Bola Sepak

15-18 Mei 2015

Kebangsaan   2  

Hoki

10-12 Mac 2015

Daerah Naib Johan   18

Hoki

4-5 April 2015

Bahagian Johan   4

Hoki

16-23 April 2015

Negeri     1

Hoki

31 Jun-7 Jul

Negeri     1

Bola Tampar

31 Jun-7 Jul

Zon 3 Johan (L) 12 12
Bola Tampar Daerah Naib Johan 12  

Program Ekspedisi Pendidikan Luar Murid Sekolah Menengah

6-9 Mei 2015

Negeri Ke-3 1 1
Pameran Dan Pertandingan Perekacipta Muda Malaysia Kebangsaan & Asia Pingat Emas, Pingat Gangsa 4 2

Rekacipta Harta intelek Negara 2015 Zon Sabah

Kategori Rekacipta Muda

20-23 mei 2015

Negeri Pingat Emas 1 2
Hits: 99
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments

SK KEBAGU

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
BOLA BALING Zon Menggatal

Wakil Ke Bahagian

1.Azmani Rum

2.Ridwan Matsah

 
BOLA TAMPAR Daerah

Ketiga

Wakil Ke Bahagian
1.Ridwan Matsah
2.Mohd.Sazwan Amri
3.Mohd.Hisham Liling.

 

SJKC GOOD SHEPHERD  

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN

80 M LARI BERPAGAR

4X200M

Daerah/Bahagian Naib Johan/ Naib Johan  

SK KITOBU  

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
MELUKIS KAD HARI GURU 2015 NEGERI Hadiah cemerlang Eurica Jane Endy (lukisan)

BOLA TAMPAR BAHAGIAN Hantar  1 murid ke peringkat bahagian JOSEPHINE ROBERT
BOLA BALING   DAERAH Hantar 2 murid ke peringkat daerah

KELVIN LUI

MD. KHAIRUL NAZRI ABDULLAH

ANUGERAH NILAM DAERAH TEMPAT KE 3 IZYANI BIDI
Hits: 90
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments

Seramai 10 orang pelajar dan 6 orang bekas pelajar telah menyertai pelbagai kategori  dalam pertandgn ini.  Acara Dengan penyertaan seramai 3000 orang peserta dari 30 buah negara di seluruh dunia itu menyaksikan Malaysia berjaya meraih tempat ke 6. Tahun ini merupakan tahun kelima Maktab Sabah  secara berturut-turut menyertai Dance World Cup.

Hits: 152
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments

Asrama 1Malaysia ( A1M ) Maktab Dabah  telah menghantar seramai 30 orang pelajar dan 3 orang guru menyertai karnival ini yang telah diadakan pada 17 hingga 20 April 2015 lalu dan berjaya membawa pulang hadiah berikut .

01. Naib johan tarian kreasi baru
02. Naib johan nyanyian solo bahasa ketiga
03. Johan & naib johan origami
04. Johan & naib johan explorace bhs inggeris
05. Johan chopping bean
06. Johan sepak yem
07. Johan sepak berguni (lelaki)
08. Johan bowling kategori pelajar
09. Johan bowling kategori guru
10. Johan bowling kategori pegawai

Tahniah !

Hits: 197
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments

 

NAMA AKTIVITI PERINGKAT PENCAPAIAN. CATATAN

SEMARAK TEATER

17-20 MEI

KEBANGSAAN    

KURSUS KEPIMPINAN

5-8 MEI

KEBANGSAAN PENYERTAAN  

SWCS WETLAND RACE, World Wetland Day 2015

7/2/2015

NEGERI PENYERTAAN 5 pelajar terlibat

HARI HIDUPAN LIAR 2015

13 MAC - PERTANDINGAN ESEI

NEGERI KE-3  

HARI HIDUPAN LIAR 2015

13 MAC - PERTANDINGAN FOTOGRAFI

NEGERI KE-4  

HARI HIDUPAN LIAR 2015

13 MAC- PERTANDINGAN FOTOGRAFI

NEGERI KE-5  

KEJOHANAN TINJU PELAPIS PERINGKAT ZON BORNEO SIRI 1/2015 48-50KG (L)

21 MAC

NEGERI GANGSA  

PERTANDINGAN PETANQUE NEGERI SABAH

21 MAC

NEGERI PENYERTAAN EN RAZISAHMAD
UJIAN KAWAD KAKI BSMM NEGERI LULUS  

SEMARAK TEATER

13-17 APRIL

NEGERI PEMBANTU LELAKI PELAKON TERBAIK  
  NEGERI PEMBANTU WANITA PELAKON TERBAIK  

KARNIVAL INTERGRITI & ANTI RASUAH (KIARA) NEGERI SABAH

25 APRIL

NEGERI JOHAN NASYID

MD TARMIZI

NAZRI SALLEH

KEJOHANAN TAEKWANDO PERINGKAT NEGERI SABAH

25 APRIL

NEGERI EMAS(LIGHT MIDDLE)  
NEGERI GANGSA(LIGHTT MIDDLE)  

FORUM REMAJA

7 MEI

NEGERI KE-4 CONNIE A GANG

BOLA KERANJANG

11 MAC

MSS BAHAGIAN BARAT Penyertaan En.David
BALAPAN & PADANG MSS BAHAGIAN BARAT Ke-4 100M

PERTANDINGAN CATUR

15-16 APRIL

MSS BAHAGIAN BARAT PENYERTAAN

SALLY

GRACE

FORUM REMAJA

28 APRIL

MSS BAHAGIAN BARAT JOHAN CONNIE A GANG

PERKHEMAHAN KARNIVAL PENDIDIKAN LUAR MURID SEKOLAH

15-18 MEI

MSS BAHAGIAN BARAT PENYERTAAN  

KEJOHANAN MERENTAS DESA MSSD KK

17/1/I5

DAERAH  38 MINIT 26 SAAT OSMUND J

KEJOHANAN MERENTAS DESA MSSD KK

17/1/I5

DAERAH 54 MINIT 7 SAAT OSMUND J
BAHAS ALA PARLIMEN DAERAH SUKU AKHIR CONNIE A.GANG

BALAPAN & PADANG

25,27 & 28/2/2015

DAERAH

100M

KE-2

OSMUND J

CONNIE F

BALAPAN & PADANG

25,27 & 28/2/2015

DAERAH

110M

KE-3

OSMUND J

CONNIE F

HOKI MSSD 18 (L)

10-13 MAC

DAERAH

KE-3

ERSIAH J

GRACE

HOKI MSSD 18 (P)

10-13 MAC

DAERAH

PENYERTAAN

ERISIAH J

GRACE

BOLA SEPAK MSSD KK (15) DAERAH  

OSMUND J

NAZRI SALLEH

NASYID MAJLIS TADARUS AL QURAN

28 MAC

DAERAH NAIB JOHAN MD TARMIZI H

KEJOHANAN CATUR 18TH

1-2 APRIL

DAERAH KETIGA

GRACE

SALLY

BOLA JARING 15 TH

22-24 APRIL

DAERAH   JULIEZIANNA

SEMARAK TEATER

8 APRIL

DAERAH TERPILIH JULIEZIANNA
DAERAH TERPILIH  

FORUM REMAJA

15 APRIL

DAERAH JOHAN CONNIE A GANG

PUBLIC SPEAKING

22 APRIL

DAERAH PENYERTAAN MARGERET

ENGLISH IN CAMP

16 APRIL

DAERAH PENYERTAAN SUSIE

DRAMA KOMSAS

6 MEI

DAERAH NAIB JOHAN JUSTINA PINSIN

PIDATO DIRAJA

8 JULAI

DAERAH KETIGA CONNIE AH G
BOLA SEPAK 15 TAHUN DAERAH KE-3 En Nazri Salleh/En Osmund

BOLA SEPAK 18 TAHUN

4-5 MAC

DAERAH KE-3 En Nazri Salleh/En Osmund
Hits: 97
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments

 

SK NATAI  

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
PERTANDINGAN BOLA BALING ZON TELIPOK 2015 ZON TELIPOK PENYERTAAN SAHAJA  
MERENTAS DESA PERINGKAT DAERAH KOTA KINABALU 2015 DAERAH PENYERTAAN SAHAJA  

PERTANDINGAN BOLA SEPAK ZON TELIPOK 2015

ZON TELIPOK PENYERTAAN SAHAJA  

SM STELLA MARIS

SK NATAI  

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
PERTANDINGAN BOLA BALING ZON TELIPOK 2015 ZON TELIPOK PENYERTAAN SAHAJA  
MERENTAS DESA PERINGKAT DAERAH KOTA KINABALU 2015 DAERAH PENYERTAAN SAHAJA  

PERTANDINGAN BOLA SEPAK ZON TELIPOK 2015

ZON TELIPOK PENYERTAAN SAHAJA  

 

SM STELLA MARIS

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN

BOLA TAMPAR

(26 & 27 Mac 2015,

Daerah Kota Kinabalu

SMK Pulau Gaya

Johan Zon 1  

PUBLIC SPEAKING Tempat

(22 April 2015, SMK Pulau Gaya)

Peringkat Daerah Kota Kinabalu

 

Ketiga  

KADET  PERTAHANAN AWAM (KAPA)

(7 & 8 Mac 2015, SMK Inanam)

 

Bahagian

Pencapaian

- Johan Kawad Kaki Platun Wanita

 - Tempat Kedua Pertolongan Cemas

 - Ketua Platun Terbaik Wanita

Peringkat Bahagian Barat Sabah.

 

 

Pertandingan Poetry Recitation

(12-14 Mei 2015, Keningau)

Peringkat Negeri Sabah

 

Tempat Kedua

 

 

CHORAL SPEAKING 

(5 Mei 2015, SMK Bandaraya)

Peringkat Daerah Kota Kinabalu Tempat Ke 2  
Pertandingan Taekwondo  (Tarikh, Ranau) Peringkat Negeri

I emas, 1 perak dan 1 gangsa

 

 

BICARA BERIRAMA

 

Peringkat  Daerah Kota Kinabalu

Tempat Ke 2

 

 
2015 EDIBLE ARCHITECTURE COMPETITION (9 May 2015, Suria Sabah)

Anjuran PAM Sabah Chapter

 

2 hadiah saguhati

 

 

OLAHRAGA

 (25, 27 & 28 Februari 2015)

MSSD Kota Kinabalu

1 Perak 2 Gangsa

 

KADET POLIS

Kinabalu Sabah

Peringkat Daerah Kota Naib Johan Kawad Kaki -  
Hits: 89
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments
PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
KEJOHANAN BOLA KERANJANG

MSSD

Emas – 1(P)

U-11

4th (P)

 
KEJOHANAN RENANG

Negeri

SAG-11-PERAK

SAG-8-GANGSA

   

Kebangsaan

Brunei SAG

14-Emas

3-Perak

2-Gangsa

 

Labuan CC-2nd

Miri GCM

Emas – 2

Perak – 5

Gangsa -1

 
BERTANDINGAN TARIAN

Kebangsaan

Tugu Budaya

4 Pasukan Melayak ke peringkat Kebangsaan dan Antarabangsa  
BINTANG KECIL

STAR-2ND

Daerah KK

Emas – 1

 

Zone Sabah

Emas -1

 

Asia Vocal Open

Emas - 2

 
PERTANDINGAN BAHASA MANDARIN

Negeri

BERCERITA

-3RD

 

Kebangsaan

KBCI / KBM

Ke- 4th / 5th  
KEJOHANAN BADMINTON

DAERAH

MSSD-2-EMAS

YONEX-2-EMAS

YONEX-3-GANGSA

MSSD-2-EMAS

YONEX-2-EMAS

YONEX-3-GANGSA

 

BAHAGIAN

MSSB-2-EMAS

MSSB-2-EMAS

 

NEGERI

MSSS-2-GANGSA

YONEX-1-EMAS

YONEX-2-PERAK

YONEX-1-GANGSA

MSSS-2-GANGSA

YONEX-1-EMAS

YONEX-2-PERAK

YONEX-1-GANGSA

 

KEBANGSAAN

Sirkit Remaja

1 – Emas

   
BERTANDINGAN MATEMATIK

Antarabangsa

KMC

4 – Gangsa

SASMO

2 – Perak

6 - Gangsa

 
KEJOHANAN GIMNASTIK

NEGERI MSSS

Emas – 2

Perak – 4

Gangsa – 3

   

KEBANGSAAN - MSSM

Team – 2nd (L)

Team – 5th (P)

BORNEO-1-EMAS

BORNEO-3-GANGSA

   
KEJOHANAN GIMRAMA

MSSS - NEGERI

MSSS-7-EMAS

MSSS-6-PERAK

MSSS-4-GANGSA

 

KEBANGSAAN

MSSM

2-GANGSA  
BERTANDINGAN ENGLISH

Negeri

KBCI / KBM

Speech – 1st

   
KEJOHANAN PING PONG MSSD-1-GANGSA    
KEJOHANAN TAEKWONDO

Sabah Remaja

Emas -2

   
KEJOHANAN GOLF

SUTERA-2ND

SGCC-1ST

   

MSSB-4TH

   

MSSS

Gangsa - 1  
BERTANDINGAN TARIAN SABAH

1-EMAS

1-PERAK

1-GANGSA

 
KEJOHANAN MERENTAS DESA

MSSD

JOHAN-P

2ND –KUMP

 
KEJOHANAN OLAHRAGA MSSD-1-EMAS    
KEJOHANAN BOLA TAMPAR

MSSD-1-GANGSA

TTSS-1-PERAK

MSSB-1-EMAS

   
KEJOHANAN MEMANAH

MSSD-1ST

MSSM

4- Emas

1-Gangsa

   
KEJOHANAN TENNIS

MSSD-1-EMAS

MSSD-1-PERAK

MSSS

Gangsa - 1

   
BERTANDINGAN MELUKIS

HL BANK

GA

1ST

3RD

 
ACTION SONG

Daerah KK

1st  
BERTANDINGAN ROBOTIC

Daerah KK

4 Pasukan layak ke peringkat Negeri  
Hits: 114
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments

SRK ST AGNES

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
15th World Gymnaestrada
Tempat : Helsinki , Finland
12 - 18 Julai 2015
Antarabangsa

3 penyertaan  
CIMB rising stars national Junior Circuit(squash)
26-3.2015
Kebangsaan 5 penyertaan  
Kejohanan Hoki   1 wakil.  
Foklore Intenational Dance
(Anjuran Lembaga Kebudayaan)
28.5.2015
  16 peserta. Terpilih Masuk final  
Festival Kebitaraan Bahasa Dan Kebudayaan. 24-27.5.2015   1 wakil.
Pencapaian:,no.6 dari 25 penyertaan
 
Temasya balapan&padang
23-28.3.2015
NEGERI 1 wakil. Johan pasukan.
4x100,200 perak.
 
Kejohanan  Gimrama
6-8.2.2015

  3 wakil.
Acara individu-1 Johan, 1 n johan. 2 ke-3
 
Memanah
21-25.4.2015
  Acara bergabung.No.3  
Gymnastic Artistik
23-25.4.2015

  2 wakil.
Acara individu(1 johan, 1 No.2, 1 no.3)
Keseluruhan :
No.2(kategori P)
ke3(kategori L).
 
Kejohanan Hoki.

  51 wakil. Pencapaian: Pasukan (no.4)  
Konvensyen Doktor  Muda
2-4.6.2015
Pertandingan Cilik bistari
29.7.2015
 

Naib Johan (project bersama komuiti)

4wakil. Sagu  hati

 
Skuasy MSSB BAHAGIAN penyertan  
emasya  balapan&padang MSSB   T200 M-perak, 4x100-perak, 4x200-gangsa  
Hoki MSSB. Johan  
Pertandingan lalulintas   penyertaan  
Hits: 95
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments

SK KIONSOM INANAM

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
Hari Kantin Sekolah

Unit pengurusan HEM berusaha mencari dana untuk aktiviti HEM Sekolah akan datang Penilaian Dibuat Oleh FP AVANTE Sdn. Bhd.

SK BABAGON TOKI

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
Permata Kehadiran PPDKK Kehadiran Terbaik  

SKC ANGLO CHINESE KK

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
CATUR PEREMPUAN

Negeri  
 Kebangsaan

Johan

Ke- 5

 
BOLA KERANJANG mss sabah

johan -2 p , 1L

 
RENANG LELAKI mss sabah 6 gold
2 silver
The best boy
 
LABUAN CROSS SEA SWIMMING CHALLENGE

Antarabangsa

johan -L  
DEKLAMASI SAJAK CINA KBCI

Bhgn

Negeri

Johan
 ke 3

 
MENULIS BC KBCI

Negeri

Wakil ke kebangsaan(sept)

ke-5  
AKUATIK BAHAGIAN BARAT Wakil Sabah (1 Org Perempuan)  
KEJOHANAN BOLAKERANJANG MSS PIALA CHAU TET BAHAGIAN BARAT tempat keempat -  1 orang pemain dipilih sebagai wakil negeri ,kebangsaan  
Anugerah Sekolah Lestari ~ Anugerah Alam Sekitar 2013/2014

Kebangsaan

Sijil penarafan bintang daripada anjuran JABATAN ALAM SEKITAR MALAYSIA & KPM  
Hits: 92
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments

SK TOBOBON

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
GOLF Negeri / Kebangsaan   2 orang murid wakil golf ke peringkat kebangsaan d p pinang
PERAHU LAYAR B.BALING Kebangsaan.  
B.SEPAK Negeri - 1 Lelaki  
OLAHRAGA DAERAH Daerah Tempat -  
MERENTAS DESA Ketiga Keseluruhan.  
TILAWAH LELAKI Daerah - Juara  
OLAHRAGA Keseluruhan.  

NABILAH ALIFUDDIN - Kejohanan Golf MSS Barat( 8-9/4/2015)  = Pencapaian Johan Kategori 12tahun me bawah perempuan. Kejohanan Golf MSS Sabah 2015 ( 6-7/5/2015) = Pencapaian Johan Kategori 12tahun ke bawah Perempuan. Kejohanan Golf MSSM Kebangsaan 2015 ( 8-10 /6/2015) = Pencapaian tempat ke-13

IRSALINA AKMADIN - Kejohanan golf MSS Barat(8-9/4/15)= Naib Johan perempuan 12 ke bawah. Kejohanan golf MSS Sabah (6-7/5/15)= Naib Johan perempuan 12 tahun ke bawah Kejohanan Golf MSSM 2015( 8-10/6/15) = tempat ke-25

SRK ST JAMES KOTA KINABALU

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
Nyanyian Solo Peringkat Daerah KK 2015 JOHAN – CHIA JIA YII  

SK.LOK YUK INANAM

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
Sekolah Tanpa Sampah – Jan hingga Nov.        Sekolah DBKK  
Kem Akhlak Mulia - 6 April hingga 10 April 2015      
Suka Ke Sekolah - Jan hingga Nov      

SK PANGERAN SITI HAFSAH

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
Sepak Takraw Peringkat Negeri    
Bola Sepak Negeri   Bola Sepak 1 org wakil negeri
Hits: 110
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments

SK RAMPAIAN

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
KEM MOTIVASI ( PUSAT KO JPNS ) NEGERI

4 MURID WAKIL

 
BOLA TAMPAR NEGERI – 1 Murid wakil  
GIMRAMA ANTARABANGSA - FINDLAND 1 Murid Menyertai

SJK (C) SHAN TAO KOTA KINABALU

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
KEJOHANAN BOLA KERANJANG MINI MSS SABAH PIALA DATUK CHAU TET ON BAHAGIAN BARAT SABAH JOHAN PASUKAN PEREMPUAN
NAIB JOHAN PASUKAN LELAKI
 

SK BUKIT PADANG 

PROGRAM PERINGKAT PENCAPAIAN CATATAN
KRIKET Kebangsaan ( 2 murid )    
GOLF (1L) Kebangsaan ( 1 murid )    
HOKI (2L) - NEGERI  Negeri    
CATUR (1L& 1P) Bahagian Barat    
Hits: 66
Rate this blog entry:
0
Continue reading 0 Comments
Go to top
Portal Diselia Oleh Unit Pengurusan Maklumat & ICT